Liczby inne niż wszystkie

Liczby najpowszechniej kojarzą się ze znienawidzonym staniem przy tablicy lub z nudnymi rządkami obecnymi w księgowości. Dla niektórych jednak liczby okazują się nieść za sobą znacznie szersze znaczenie niż to, które zwykło się im na co dzień przypisywać.

  1. Numerologia

Jest to jedna z dziedzin ezoteryki, która pozwala na poznanie przeznaczenia, przyszłości i samego siebie. Opiera się na interpretowaniu liczb towarzyszących każdemu człowiekowi – poczynając od daty urodzenia, kończąc zaś na wzroście czy numerze buta.

Zajrzyj tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o numerologii: https://www.czarymary.pl/c_45_36_tarot_runy_wrozenie_numerologia

książka o numerologii

  1. Wiara

Nie od dziś wiadomo, że teologia nie jest klarowną nauką humanistyczną, lecz pełną nieodkrytych tajemnic dziedziną. Z racji tego, że dotyka kwestii duchowych, posiada wiele ukrytych znaczeń i metafor, które zrozumieć można jedynie znając dokładną symbolikę pewnych elementów, obrazów, a także liczb, których obecność w takim, a nie innym miejscu rzadko kiedy pozostaje bez znaczenia.

tajemnice numerologii

  1. Teorie

Jeśli liczby interesują ezoteryków i teologów, to oczywistym jest fakt, że muszą fascynować i samych matematyków. Wielu z nich dociera do bardzo zagmatwanych teorii, często tkwiących na pograniczu nauki i ezoteryki, które niekiedy mają związek z funkcjonowaniem wszechświata i czasoprzestrzeni. Stąd też nieco magiczna teoria liczby 23, czy też bardziej naukowe badania nad liczbami pierwszymi i wiele innych.

Jak widać, liczby są dla wprawionego badacza nieskończonym potencjałem i stale rozrastającym się polem do działania – nikt zaś nie wie, jakie wyda ono plony.