Jak posługiwać się wahadełkiem?

Wahadełko od wieków wykorzystywane jest jako narzędzie pomagające w zdobyciu różnego rodzaju informacji. To swego rodzaju antena odbierająca różne fale. Odbiera ona energię wysyłaną przez podświadomość człowieka oraz przez wszystko to, co go otacza.

Jak zrobić wahadło?

Wahadełka składają się z obciążnika oraz sznurka czy łańcuszka do ich zawieszenia. Jako obciążnik można wykorzystać m.in. obrączkę, kamień czy drewnianą kulkę. Sznurek nie powinien być dłuższy niż 30 cm. Na początku w zupełności wystarczające jest wahadło wykonane własnoręcznie. Dzięki niemu sprawdzić można bowiem czy wróżenie jest dla nas. Dopiero potem można zdecydować się na zakup profesjonalnego wahadła.

Przygotowanie wahadła do pracy

Wahadełko należy trzymać w ręce dominującej za pomocą palca wskazującego i kciuka. Trzyma się je około 3 cm nad wewnętrzną stroną dłoni drugiej ręki na wysokości splotu słonecznego. Ważną kwestią jest długość sznurka, która jest kwestią indywidualną. Również i ruchy wahadła ustala się osobno dla każdej osoby. Warto też pamiętać o trzymaniu się raz ustalonych zasad. Oprócz odpowiedzi „tak” i „nie” może pojawić się też odpowiedź neutralna – „nie wiem”. Można przyjąć, że dla takiej odpowiedzi wahadło stoi w miejscu lub kręci kółka.